U četvrtak, 25. lipnja 2026. župa sv. Jakova u Međugorju kao i sva Gospina djeca po cijelome svijetu, proslavili su 45. obljetnicu Gospinih ukazanja. Gospini dolasci koji su započeli te davne 1981. godine svojevrsni su dokaz kako Bog preko svoje Majke i dalje bdije nad nama, ali i da je zabrinut za naše spasenje, pa nam stoga i dalje šalje Majku da nas podržava, ispravlja, podučava i liječi.
Međugorje je na 45. obljetnicu Gospinih ukazanja ponovno okupilo tisuće vjernika iz zemlje i inozemstva, a među onima koji su na posebno snažan način svjedočili vjeru bili su hodočasnici iz Rame.
Na 45. obljetnicu Gospinih ukazanja u Međugorju, tisuće vjernika iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, ali i susjednih zemalja, tijekom noći krenule su na tradicionalno hodočašće prema ovom hercegovačkom mjestu molitve i mira. Među njima su bili i brojni hodočasnici sa šireg područja Širokog Brijega, koji na svom putu prema Međugorju prolaze kroz mjesto Buhovo, prenosi vrisak.info.
"Draga djeco, nosite mir i ljubav moga Sina u svako srce. Molite za mir, mir, mir."
„Draga djeco! Radujte se sa mnom jer mi Svevišnji dozvoli da sam s vama, da vas vodim Njemu, koji je Put, Istina i Život.
Međugorje je na uočnicu 45. Godišnjice Gospinih ukazanja i svetkovinu rođenja sv. Ivana Krstitelja bilo u znaku hodnji, kako fizičkih (Hodnja mira od Humca do Međugorja, Hodnja 7. Zavjetnog hodočašća Kraljici Mira od Čitluka do Međugorja, te brojnih individualnih ili grupnih hodočašća koji su tokom dana ili noći pristizali), tako i duhovnih koraka molitve brojnih hodočasnika koji su iz cijeloga svijeta pohodili Gospin kamenjar tražeći mir, radost i nadu.
U organizaciji Župe Krista Kralja iz Čitluka i Udruge Zavjet Gospi, 24. lipnja održalo se 7. zavjetno hodočašće Kraljici Mira od Čitluka do Međugorja. Ovim zavjetnim hodočašćem Hercegovina je željela zahvaliti na 45 godina milosti povodom Gospina ukazanja u Međugorju.
Na Podbrdu u Međugorju ovih je dana zabilježena romantična prosidba koja se brzo proširila društvenim mrežama.
Gospinu poruku koju je dala večeras preko vidjelice Marije Pavlović-Lunetti poslušajte u nastavku:
Uz stihove pjesme 'Došli smo ti Majko draga', nešto prije 10 sati u srijedu 24. lipnja, na blagdan svetog Ivana Krstitelja i uoči 45. obljetnice Gospinih ukazanja, povorka 35. Hodnje mira, tradicionalnog molitvenog hoda od Humca do Međugorja, stigla je ispred međugorske crkve.
Međugorje je već ispunjeno hodočasnicima koji su stigli za uočnicu ukazanja (Hodnja Mira od Humca do Međugorja) i 45. obljetnicu Gospinih ukazanja.
Gospinu poruku koju je dala večeras preko vidjelice Marije Pavlović-Lunetti poslušajte u nastavku: