Brazilska sportašica i osvajačica brončane medalje javno svjedoči svoju vjeru na Olimpijskim igrama

Dok su mnogi kršćani izrazili bijes zbog onoga što su smatrali ismijavanjem kršćanske simbolike koja se slavila tijekom ceremonije otvaranja Olimpijskih igara u Parizu, kršćanski sportaši poput 16-godišnje brazilske skateboarderice Raysse Leal koriste svoju popularnost da slave svoju vjeru, javlja christianpost.com.

Nakon osvajanja brončane medalje u finalu ženskog uličnog skateboardinga na Olimpijskim igrama u Parizu u nedjelju, Leal je koristila znakovni jezik da citira Ivana 14:6,

"Isus odgovori: 'Ja sam put i istina i život. Nitko ne dolazi k Ocu osim po meni", kaže Sveto pismo.

Dok je francuskim olimpijcima zabranjeno isticanje vjerskih simbola dok predstavljaju Francusku zbog načela sekularizma zemlje , Međunarodni olimpijski odbor inzistira na tome da sportaši u Parizu mogu predstavljati sebe, svoju vjeru i svoju zemlju.

"Za Olimpijsko selo vrijede pravila MOO-a", rekao je glasnogovornik MOO-a Reutersu . "Nema ograničenja za nošenje hidžaba ili bilo koje druge vjerske ili kulturne odjeće."

Leal je postala najmlađa brazilska olimpijka 2021. kada je s 13 godina osvojila srebrnu medalju u uličnom natjecanju u skateboardingu.

Katolička skateboarderica osvojila je drugu najvišu ocjenu finala natjecanja u nedjelju - 92,88 - što je bilo dovoljno da dođe s petog mjesta na ljestvici na treće i osvoji brončanu medalju.

“Kad sam bila vrlo mlada, sanjala sam o tome da postanem sportašica na skateboardu”, rekla je Leal novinarima. “I evo me, s drugom olimpijskom medaljom s igara. Još jednom, hvala Bogu, osvojila sam medalju. Jako sam sretna što sam ovdje.”

Nakon oštre reakcije kršćana diljem svijeta o onome za što su mnogi vjerovali da je parodija na sliku "Posljednja večera" Leonarda da Vincija koja prikazuje drag queens, transrodnu manekenku i pjevačicu našminkanu kao grčki bog vina, organizacijski odbor Pariza 2024. ispričao se i rekao da nije bilo namjere nepoštivanja kršćanstva.

Kršćani poput predsjedavajućeg Zastupničkog doma američkog Kongresa Mikea Johnsona, R-La., rekli su da je prikaz nepoštivanje kršćana diljem svijeta.

Ismijavanje Posljednje večere bilo je šokantno i uvredljivo za kršćane diljem svijeta koji su gledali ceremoniju otvaranja Olimpijskih igara. Rat protiv naše vjere i tradicionalnih vrijednosti danas nema granica", napisao je Johnson na . "Ali znamo da će istina i vrlina uvijek prevladati. 'Svjetlost svijetli u tami i tama je ne obuze." (Ivan 1:5)."