Tridesetak vodećih predstavnika Crkava i vjerskih zajednica izrazilo je zabrinutost zbog mogućnosti ozakonjenja potpomognutog samoubojstva u Velikoj Britaniji, objavio je u utorak 26. studenoga Kathpress.
Nadležni odbor francuskog parlamenta prihvatio je nedavno zakonski prijedlog o aktivnom potpomognutom samoubojstvu. Svoju zabrinutost izrazili su francuski biskupi.
Kanadska liječnička komora predložila je legalizaciju eutanazije novorođenčadi za koju se smatra da će imati kratak životni vijek.
Pred dramom Noe Pothoven, Papa upozorava da nije odgovor napuštanje osobe koja trpi.
Sedamnaestogodišnja djevojka iz Nizozemske legalno je eutanazirana prošle nedjelje u svome domu nakon osobnog zahtjeva za koji joj nije bio potreban pristanak roditelja.
Dva djeteta u dobi od devet i jedanaest godina postala su (službeno) najmlađe osobe na svijetu koje su bile podvrgnute eutanaziji. Neimenovani maloljetnici primili su smrtonosne injekcije u Belgiji, jedinoj zemlji na svijetu čiji zakon dopušta teško bolesnoj djeci koja „trpe neizdržive bolove“ da odluče umrijeti.
Papa Franjo danas primio u audijenciju sudionike IV. seminara o etici u zdravstvenoj skrbi
Britanski novinar Jim Gallagher i autor brojnih knjiga, koji je pratio slučaj malog Alfija Evansa, je dao kolegi iz ZENIT-a par odgovar pitanjima o Alfieju i borbi njegovih roditelja.
Cijeli je svijet s napetošću promatrao borbu za život malenoga Alfieja Evansa koji je u subotu umro u dječjoj bolnici u Liverpoolu.
Eutanazija je u Kanadi legalna tek nešto više od godinu dana, a istraživanje koje je provelo Kanadsko pedijatrijsko društvo (Canadian Paediatric Society) pokazuje da roditelji sve više traže od pedijatara da eutanaziraju njihovu djecu s poteškoćama u razvoju, novorođenčad i umiruću djecu.
Suočeni s novim izazovima koji se javljaju kad je riječ o pitanjima koji se tiču „kraja života“, kategorički je imperativ da nikad ne napustimo bolesne – istaknuo je papa Franjo u pismu koje je poslao sudionicima europskog regionalnog susreta Svjetske medicinske organizacije, koji se ovih dana održava u Vatikanu, a na kojoj će se raspravljati o pitanju kraja života.
Treba poštovati volju roditelja, i ne prekidati namjerno ljudski život – istaknuo je nadbiskup Vincenzo Paglia, predsjednik Papinske akademije za život, osvrćući se na dramatični slučaj maloga Engleza, 10-mjesečnoga Charlieja Garda, čije je roditelje Europski sud za ljudska prava u Strasbourgu spriječio da odvedu dijete u Sjedinjene Američke Države kako bi ga tamo liječili, jer je s obzirom na dječakovu bolest, ta terapija – po mišljenju suda – terapijska upornost.
Molimo za čudo u njihovom životu.
Bečki nadbiskup, kardinal Christoph Schönborn, izrazio je svoje zaprepaštenje nakon prvog slučaja eutanazije nepunoljetnog mladića u Belgiji. „Što je s prosvjedima? Hoće li to postati uskoro nešto normalno u Europi?“, pitao se kardinal prošlog petka u svojoj kolumni u novinama „Heute“.