Svećenici iz Hrvatske osvojili zlatnu medalju na nogometnom prvenstvu za svećenike nedjelja.ba

Reprezentacija svećenika Republike Hrvatske osvojila je prvo mjesto na 16. Europskom prvenstvu za svećenike u malom nogometu koje se od 5. do 8. veljače igralo u albanskom Skadru, objavio je portal Katoličkog tjednika Nedjelja.

Reprezentacija svećenika Bosne i Hercegovine na malonogometnom prvenstvu za svećenike u Skadru osvojila je brončano odličje, dok je drugo mjesto pripalo Poljskoj.

Posljednjeg natjecateljskog dana u četvrtak, 8. veljače igrala se završnica. Nakon utakmica za plasman od 16. do 5. mjesta uslijedila su dva polufinala u kojemu su se sastali: Hrvatska i Rumunjska te Bosna i Hercegovina i Poljska. Hrvatska je pobijedila Rumunjsku 2:0, a BiH je izgubila od Poljske rezultatom 5:1.

U finalu je Hrvatska bila bolja od Poljske rezultatom 3:2 te su tako osvojili zlatnu medalju.

U utakmici za treće mjesto svećenici Bosne i Hercegovine porazili su Rumunjsku rezultatom 7:1 i tako drugo prvenstvo za redom su osvojili brončano odličje.

Najbolji strijelac Prvenstva bio je don Josip Papak.

Sljedeće Europsko prvenstvo za svećenike u malom nogometu igrat eć se u veljači 2025., a domaćin će biti Mađarska.