Ona je i sama osoba s invaliditetom, ali je on nije spriječio da bude vrlo aktivna u borbi za prava osoba s invaliditetom i djece s teškoćama. U emisiji će biti govora o problemima s kojima se susreću osobe s invaliditetom, kao i o svim promjenama i akcijama koje je Udruga uspjela postići za 20 godina svog djelovanja.
Emisiju uređuje i vodi Paula Tomić.
Povijest Međunarodnog dana osoba s invaliditetom potječe iz davne 1956. godine. Naime, dana 8. kolovoza 1956. godine u jednom rudniku ugljena u Belgiji planuo je požar na dubini od 975 metara u kojem su stradala 262 rudara. Razlozi nesreće bili su zastarjela oprema i slaba osposobljenost za rad osoblja, nakon čega su uvedeni postroženi sigurnosni propisi. Ta se nesreća pamti kao rudarska nesreća s najvećim brojem ljudskih žrtava u nekom rudniku ugljena.
U spomen na taj događaj određeno je i obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom. Do 1992. godine taj se Dan obilježavao 21. ožujka, a za cilj je imao postizanje boljeg razumijevanja problema invaliditeta u široj društvenoj zajednici te ostvarenja svih prava koje osobe s invaliditetom imaju, kao i njihove potpune uključenosti u društvo u kojem žive.
Odlukom Opće skupštine Ujedinjenih naroda, donesenom u listopadu 1992. godine, kao Međunarodni dana osoba s invaliditetom proglašen je 3. prosinca. Komisija za ljudska prava Ujedinjenih naroda pozvala je zemlje članice da ističu obilježavanje 3. prosinca s ciljem postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava i sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu.